Oo, jee, ma olen endaga nii rahul, et võin südametunnistuse piinadeta hakata seda sissekannet kirjutama.
1. Mida uut õppisin sellel kursusel? Kas antud kursus täitis minu ootusi? Kas kursusel osalemine andis mulle midagi kasulikku (uut informatsiooni, uusi teadmisi ja oskusi, uusi tutvusi)?
See kursus täitis minu ootused igati ja rohkem veel. Minu kogemused e-õppega olid enne (ja on mingil määral) siiani kesised. Personaalsete õpikeskkondade kursus oli üles ehitatud tunduvalt erinevalt teistest e-kursustest, sest ma olin tuttav vaid Moodle keskkonnaga. See erinemine teistest oli väga hea ja arendav. Kursuse ülesehitus iseenesest juba õpetas ja tutvustas, täpselt nii nagu üks hea õppematerjal olema pea.
Ma kangesti soovisin osaleda sellel kursusel ja mul oli kindel plaan teha seda aktiivselt. Kahjuks juhtus aga ikkagi nii, et ma tegin peaaegu et miinimumi. Ja see valmistab mulle endale pettumuse. Pean kahetsusega tunnistama, et hindasin oma võimeid üle ja nüüd on tulemus käes. Seega pean vastama uute tutvuste tekkimisest eitavalt ja see on vaid minu süü.
Mina õppisin sellel kursusel juurde palju uusi sotsiaalse tarkvara vahendeid. Meie koolis on tekkinud juba kaks olukorda, kus lausa nõutakse sotsiaalse tarkvara kasutusele võtmist ühistöö edandamiseks ja ma olen saanud sellele protsessile kaasa aidata ning lahendusi pakkuda. Toimuvad õppekavade arutelud. Hea on kui õpetajatel, kes soovivad osaleda, on olemas võimalus sisendit anda ja mis oleks veel parem vahend kui üks viki: osale omale sobival ajal ja kohas.
Läbi HAVIKEse keskkonna jõudsin kaasõppuri Varje abil WordPressi rakenduseni ja tutvusin sellega. Endale lõin bloger.com's ajaveebi. Hakkasin aktiivselt kasutama Netvibe agregaatorit ja nüüd uurin erinevaid vikisid, et neidki õpetajatele õppetöö elavadamiseks soovitada.
2. Millised on minu kogemused sellel kursusel? Siinkohal ei tasuks kindlasti unustada ka negatiivseid kogemusi.
Kui ma 2008 aasta septembris alustasin Räpina Aianduskoolis tööd haridustehnoloogina, siis oli kõik nii uus ja vahva: palju uut õppida ja vähe kohustusi. Vähe oli neid ilmselt sellepärast, et ma ei saanud kohe aru (mis on ju ka vabandatav), mida ma ikkagi tegema pean. Tänaseks on olukord õnneks selginenud ja kohustusi on seetõttu ülepeakaela. Aga sügisel suure hurraaga alustatud kursusi on järjest raskem lõpule viia.
Minu tunded selle kursusega seotult on kahetised. Mulle on olnud äärmiselt ebameeldiv see, et ma ei jõudnud seda õigel ajal lõpetada. Samas meeldib mulle väga õppida ja ma leian, et sellest kursusest olen ma saanud väga palju kasulikku infot. Olen lugenud materjale, mida õpetajad on lisanud ja need on mind mõtlema pannud teemade peale, milledeni ma poleks ise jõudnud.
Kahju oli, et Flashmeetingul, mida ma nii ootasin, jäi osalemata, kuna pidin minema komandeeringusse. Kokkuvõtteks: oma ülikooli ajal (kui ei pidanud töötama) oli lihtsam õppida, nüüd aga on huvitavam.
Suhtumine personaalsetesse õpikeskkondadesse on samuti kahevahelolev: huvitav ja uudne on läbi nende suhelda ja õppetööd korraldada ja mulle meeldib, et õppematerjal jääb hiljem kasutusse. Mis aga räägib minu puhul fikseeritud õpikeskkonna (nt Moodle) kasuks on see, et see on süstematiseeritum ja õppijale lihtsam, sest on õpetaja poolt valmis tehtud.
3. Mis võiks/peaks sellel kursusel olema teistmoodi (tegevused, kursuse ülesehitus, tagasiside, üldine lähenemine jne.)?
Väga raske on mul algajana jagada soovitusi, sest selle kursuse materjalide ja läbiviimise tase olid kõrged. Soovitatud tarkvara lahenduste nimekiri on olemas, see on hea - olen kasutanud. Mulle meeldis, et kirjandusena soovitatid välisautoreid ja et osad kirjutised olid ka teoreetilist laadi. Ja jäängi vastuse võlgu, mis peaks olema teisiti.
Õpetajad Kairit ja Terje, aitähhTeile!