Lõunaleht kirjutab oma artiklis http://www.lounaleht.ee/?l=334&n=3513&p=1, et 8 aastaga vähenes rahvaarv Kagu-Eesti kolmes maakonnas enam kui 9700 inimese võrra. Üks olulisi maapiirkondade tühjenemise põhjusi on kehv ettevõtluskeskkond.
See pilt on tehtud Männisalu külas. Mul on uhke tunne väita, et just selle sama postkastide rivi lõppu paigaldasime meie eelmise aasta juunis omaenda tuliuue postkasti ja tänaseni pole sellest reast ühtegi tühjaks jäänud. Elame veel ...
Viimasel ajal olen järjest rohkem mõtlema hakanud selle küsimuse peale. See on pisut imelik tunne, sest omal ajal Ameerikas University of Connecticutis magistratuuris õppides oli mu magistritöö teema just nimelt ametiühingute majanduslik mõju ettevõttele/riigile. Ja tol korral ei suutnudki ma tuua ühest järeldust, sest mõjusid oli nii positiivseid kui ka negatiivseid.
Eestis on hetkel kehtivad kaks seadust, mis selle teemaga tegelejale huvi võiks pakkuda:
Kui ma rääkisin oma mõttest kolleegile, siis ütles ta, et tema eelmises töökohas oli usaldusisik olemas ja see oli hea. Ta ei uskunud, et töötaja ja tööandja vahelised vaidlused sellest isikust tingituna kuidagi teisiti oleksid lõppenud, aga ta väitis, et selle isiku olemasolu oli töötajatele toeks raskel hetkel, kui õigust otsimas käidi.
Kallis Taat! Saadan Sulle ühe Toomas Pauli mõtte, mille leidsin värske Horisondi (5/2009) artiklist, milles Toomas Paul meenutab oma õpetajat Uku Masingut. Toomas Paul: "Elu on mõttekas siis, kui inimene saab olla intensiivsem, teadlikum, ärkevemal eilsest. See tähendab, et elu mõte on elu enda kvaliteedis ega ole mis tahes eluavalduste kvantiteedi suurendamises."
Vaata, aga vaata ... nüüd oleme siis üleriigiliselt kuulsaks tehtud. Tore oleks, kui see saade innustaks noori ja vanu peresid linnast maale kolima. Sest üks on kindel - elu maal on väga ilus. Kui me selle sõnumi Vikerraadio abiga kellenigi viia suutsime, siis minu missioon on täidetud.